Pomiń pasek wiadomości

Przebudowa parku przy ul. Litewskiej

Rozpoczął się kolejny etap przebudowy parku znajdującego się u zbiegu ulic Klonowica oraz Litewskiej. Wykonawca na jego przeprowadzenie ma 80 dni.

Zieleń jest uporządkowana, funkcjonuje także ogrodzony psi wybieg. Wszystko to jest oświetlone. Czas teraz na drugi etap przebudowy parku znajdującego się u zbiegu ulic Litewskiej oraz Klonowica. Po jego zakończeniu będziemy chodzili po żwirowo-gliniastych alejkach. Pojawią się także nawierzchnie z płukanego piasku. Ustawiona będzie siłownia pod chmurką, a w niej: biegacz, orbitrek, prasa nożna, wyciąg górny, ławka i prostownik pleców, drabinka, twister, wahadło, koła Tai Chi oraz wioślarze. Swoje miejsce znajdą także bardziej wyczynowi sportowcy. Z myślą o nich ustawione zostanie urządzenie street workout. W całym parku pojawi się mała architektura: ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci. Dodatkową ozdobą będą nowe nasadzenia drzew i krzewów.

Remont tego parku to również nowa alejka dojazdowa. Istniejąca dotąd nawierzchnia zostanie z niej zerwana, w zamian pojawi się równa i bezpieczna nakładka asfaltowa. Do parku prowadziły będą nowe schody, a także nawierzchnia z płyt chodnikowych. Pochylnie przy parku oraz murki opaskowe zbudowane będą z cegły klinkierowej.

Koszt drugiego etapu to 783 tysiące złotych brutto.