Pomiń pasek wiadomości

Park Nadratowskiego i mnóstwo zabawek

Dzięki doskonałej współpracy z radą osiedla udało się zakończyć już piąty, ostatni etap przebudowy parku im. Stanisława Nadratowskiego. Można śmiało stwierdzić, że dzisiaj park nie przypomina zupełnie tego sprzed kilku lat. Rozpoczyna się właśnie jego procedura odbiorowa.

W piątym, ostatnim etapie ustawione zostały place zabaw. Znajdują się na nich urządzenia dla większych dzieci, jak i całkiem maleńkich. Są zjeżdżalnie, ślizgi rurowe, most, kładka czy tunel linowy. Najmłodsi skorzystają z huśtawek sprężynowych czy zabawki w kształcie samochodu. Urządzenia ustawione są na bezpiecznej nawierzchni. Tuż obok rodzice mogą poczekać na pociechy na ławkach parkowych, które ustawione zostały przy nowych, brukowanych alejkach.

Po drugiej stronie parku wyremontowane zostały istniejące schody. Prace objęły także odwodnienie przylegającej drogi. Przygotowano także miejsca parkingowe.

Koszt ostatniego, piątego etapu wyniósł 584 tysiące złotych.

W całym, zapuszczonym dotąd parku, przez ostatnie lata ułożono utwardzone alejki, teren został oświetlony. Można znaleźć tam ławki i kosze na śmieci, jest także oryginalny mini amfiteatr otoczony klinkierowym siedziskiem. W centrum tego miejsca ustawiono skrzynkę z dostępem do prądu. Przebudowane zostały wejścia do zieleńca. Zbudowane zostały nowe schody wejściowe. Mieszkańcy mogą korzystać z rozbudowanej siłowni pod chmurką, stołów do gry w szachy. Uporządkowana jest zieleń. Zasiano trawniki, posadzono nowe drzewa oraz krzewy.