Pomiń pasek wiadomości

Znaleźć ćwierć tony śmieci

Leśnicy lasów miejskich Szczecina posprzątali wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 51 oraz pracownikami firmy Animex lasy miejskie Sławociesza. Zebrali ponad 250 kilogramów różnych odpadów.

Za nami trzecia edycja akcji, w ramach której szczecińscy leśnicy oraz pracownicy firmy Animex zapraszają dzieci i wspólnie sprzątają lasy. Wszyscy spotkali się w dzielnicy Sławociesze. Zebrali butelki, materiały budowlane, wyposażenie domów, sprzęt AGD. Łącznie prawie 250 kilogramów odpadów. Po ciężkiej pracy czekał na nich poczęstunek w postaci kiełbasy z grilla.  

Przypominamy, że za zaśmiecanie lasu grozi mandat w wysokości 500 złotych. Obecnie mamy najwyższy, 3 stopień zagrożenia pożarowego. W związku z tym bardzo prosimy o rozwagę wszystkich tych, którzy w najbliższych dniach korzystali będą z lasów miejskich. Rozpalajmy ogniska WYŁĄCZNIE w wyznaczonych do tego miejscach. Nie wyrzucajmy gdzie popadnie niedopałków papierosów. W związku z suszą poprosiliśmy o wzmożone kontrole lasów miejskich policję.