Pomiń pasek wiadomości

Tysiące drzew w Szczecinie

Szczecin wzbogaci się o kolejne drzewa. Tym razem znajdą się one w lasach miejskich, a będzie ich aż 8 tysięcy. W sobotę o godzinie 10 zapraszamy wszystkich na rozpoczęcie ogólnopolskiej akcji Kronodrzewko.

Wielkiego sadzenia drzew w Szczecinie ciąg dalszy. W sobotę, drugi rok z rzędu, rozpocznie się ogólnopolska akcja Kronodrzewko, organizowana wspólnie przez Zakład Usług Komunalnych oraz firmę Kronospan. W ramach tej akcji lasy miejskie Szczecina zyskają tysiące nowych drzew.

Firma Kronospan ufundowała Szczecinowi imponujący prezent: osiem tysięcy świerków, dębów i daglezji. Wszystkie w najbliższych tygodniach wzbogacą nasze lasy miejskie. Akcja rozpocznie się w o godzinie 10. Wtedy też przedstawiciele sponsora oraz ZUK rozpoczną wielkie nasadzenia. Spotkają się przy kąpielisku Arkonka (między dojściem do bramy wejściowej a polaną) i tam posadzą pierwsze 3-letnie rośliny. Docelowo w tym miejscu będzie ich kilkaset sztuk. Kolejne drzewa sadzone będą już przez leśników Zakładu Usług Komunalnych.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu wystartowała również realizowana przez Miasto Szczecin akcja Platan. Na terenie całego miasta prowadzone będą regularne nasadzenia. Tylko w tym roku przybędzie kolejnych 500 drzew i krzewów. Lokalizacje dla nich wskazują także sami szczecinianie, za pośrednictwem Rad Osiedli.