Pomiń pasek wiadomości

Jeleni Staw piękniejszy. Mieszkańcy i urzędnicy połączyli siły

Była pogadanka o sposobie sadzenia roślin, mnóstwo ludzi i wreszcie - ponad setka dzikich róż w barwnych odmianach. W sobotę mieszkańcy Kijewa stworzyli nad Jelenim Stawem nową enklawę zieleni.

- To wydarzenie było sukcesem frekwencyjnym i cieszyło się wielkim zainteresowaniem naszej społeczności – cieszą się przedstawiciele Stowarzyszenia Kocham Kijewo, którzy wspólnie z Zakładem Usług Komunalnych utworzyli przy Jelenim Stawem nową enklawę zieleni. Pracownicy Wydziału Lasów Miejskich wcześniej przygotowali mieszkańcom teren, który w sobotę obsadzony został dzikimi różami.

Była to doskonała okazja na integrację mieszkańców. Na spotkanie, które zakończyło się ogniskiem, mógł przyjść każdy. Wszyscy również mogli wziąć udział w sadzeniu roślin. Z grabkami, haczkami i innymi narzędziami zjawiło się ponad 50 osób. Oprócz kilku odmian dzikich róż uczestnicy akcji wsadzili do ziemi winobluszcz pięciolistkowy czy jarząb pospolity.

- Miejsca pod nasadzenia przygotowaliśmy dla mieszkańców parę dni wcześniej. Misy wypełniliśmy nawozem i żyzną glebą. Niebawem wykonamy jeszcze drewniany płotek, który ogrodzi teren. Docelowo płotek opleciony będzie posadzonym winobluszczem pospolitym – opowiada Izabela Grzana z lasów miejskich ZUK. – Dobór roślin nie był przypadkowy, wszystkie posadzone są roślinami miododajnymi. Ma to sprawić, że pojawi się w naszym mieście więcej owadów zapylających - dopowiada.

Przypomnijmy, że to kolejne posadzone rośliny w ostatnim czasie. W ubiegłym  tygodniu wystartował również program „Platan” - realizowany przez Miasto Szczecin. Na terenie całego miasta prowadzone będą regularne nasadzenia. Tylko w tym roku przybędzie kolejnych 500 drzew i krzewów. Lokalizacje dla nich wskazują także sami szczecinianie, za pośrednictwem Rad Osiedli.