Pomiń pasek wiadomości

Działa już kolejny wybieg dla dużych psów i szczeniaków

Przy ulicy Kopalnianej, w okolicach Jeziora Szmaragdowego, działa już nowy wybieg dla psów. W sobotę, podczas otwarcia, zjawiło się na nim kilkudziesięciu mieszkańców ze swoimi pupilami. Było ognisko, ciepły poczęstunek i dużo zabawy.

Pomysł pracowników Wydziału Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych spotkał się z ogromną aprobatą mieszkańców, którzy wspólnie z leśnikami ustalali, jak ma wyglądać nowy wybieg dla czworonogów. Ustawione zostały urządzenia agility dla psów. Są tam dzisiaj m.in. kładki, talerzyki, słupki czy regulowane płotki dla przeskoków. Teren wcześniej został wykoszony i posprzątany. Pojawiło się także ogrodzenie.

Wewnątrz powstał drugi, niewielki wybieg dla szczeniaczków. On również jest wygrodzony. Póki co znajduje się tam jedno urządzenie do zabawy. W przyszłości będą pojawiały się kolejne.

- Wybiegi dla szczeniaków są w innych miastach, u nas jeszcze nie mieliśmy. Teraz i mniejsze psiaki mogą korzystać z bezpiecznych urządzeń. Wyprodukowane zostały w taki sposób, by nie zawierały w sobie żadnych niebezpiecznych dla nich elementów – przyznaje Krzysztof Matuszak kierownik Lasów Miejskich.

Na terenie nowego wybiegu pojawiły się także nowe nasadzenia. Całkowity koszt tej inwestycji to 17 338,00 zł brutto.