Pomiń pasek wiadomości

1500 roślin w Cichym Zakątku

Na terenie dawnej strzelnicy w Kijewie trwa sadzenie 1500 owocodajnych dla ptaków roślin. Znajdą się tam m.in. aronie, dzikie róże, śliwy. W ostatnich dniach ustawione zostały ławki. Leśnicy z Zakładu Usług Komunalnych z własnej inicjatywy przygotowali również szlak dla miłośników biegania. Wcześniej nie był on uwzględniony w projekcie. Do kilometra, co 100 metrów, zamontowane zostały w ziemi drewniane wskaźniki odległości. Powyżej kilometra można je znaleźć w odległości co 500 metrów.

W urządzaniu ptasiego zakątka pomagali również mieszkańcy Kijewa, m.in. członkowie stowarzyszenia „Kocham Kijewo”, którzy montowali wspólnie 100 skrzynek lęgowych dla ptaków oraz 20 budek dla nietoperzy. Na terenie ptasiego azylu znalazły się także poidełka.

Teraz w tym miejscu będą mogły odbywać się zajęcia z ekologii. Przygotowano ścieżkę edukacyjną z tablicami zawierającymi informacje o wybranych gatunkach.

„Akcja edukacyjno – ochronna „Ptasia Remiza” jest to zadanie Zakładu Usług Komunalnych, które odbywa się w ramach projektu „Cykl działań z zakresu ochrony przyrody i edukacji ekologicznej w roku 2017”, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

1 (2).jpg1 (5).jpg