Edukacyjna Pracownia Przyrodnicza

Edukacja Pracownia Przyrodniczym

Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Cmentarze w Szczecinie

Cmentarze w Szczecinie

Monitoring

cmentarze

Biuletyn Informacji Publicznej

BIP

Obsługa techniczna
ALFA TV

2017-09-13 12:18:31

Startuje przebudowa Parku Lipy

Rozpoczyna się przebudowa Parku Lipy w obrębie ulic Jemiołowa/Kresowa na Warszewie. Teren został już ogrodzony, a niebawem na placu budowy pojawi się ciężki sprzęt.

W parku pojawią się klinkierowe alejki zakończone niewielkimi placami – również wyłożonymi z klinkieru. Dodatkowo zbudowane zostaną z tego materiału m.in. ławki. Uporządkowana zostanie zieleń. Na całym terenie założone będą trawniki, pojawią się setki nowych krzewów iglastych oraz liściastych, m.in. suchodrzewy, śnieguliczki, hortensje, mahonie, jaśminowce czy tawuły. W całym parku znajdą się nowe ławki, kosze na śmieci.

Dla dzieci powstanie plac zabaw z huśtawkami sprężynowymi czy wagowymi, zamontowana zostanie także huśtawka z bocianim gniazdem. W centrum tego miejsca najmłodsi skorzystają z wielofunkcyjnego urządzenia z mnóstwem zabawek. Plac zostanie częściowo ogrodzony.

Starsi natomiast będą mogli poćwiczyć na świeżym powietrzu. Z myślą o nich ustawiona zostanie siłownia pod chmurką z pięcioma urządzeniami: twisterem, wahadłem, orbitrekiem, jeźdźcem i biegaczem.

Inwestycja potrwa do końca listopada. Jej koszt to 367 tysięcy złotych.+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia