Edukacyjna Pracownia Przyrodnicza

Edukacja Pracownia Przyrodniczym

Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Cmentarze w Szczecinie

Cmentarze w Szczecinie

Monitoring

cmentarze

Biuletyn Informacji Publicznej

BIP

Obsługa techniczna
ALFA TV

2017-03-02 13:14:09

Duże zmiany na Niebuszewie

Wielkie zmiany pomiędzy ulicami M. Reja, Heleny i Naruszewicza. Teren zostanie przebudowany, zieleń uporządkowana. Będzie to pierwszy etap większej inwestycji.

Zadanie realizowane jest w porozumieniu z radą osiedla. W rejonie ulic M. Reja, Heleny i Naruszewicza widzimy dzisiaj zaniedbany teren, ze zniszczonymi alejkami i uszkodzonymi schodami. Teraz to się zmieni. Trwa rozstrzyganie przetargu do którego zgłosiło się sześć firm, które chcą sprawić, że miejsce to znowu zacznie cieszyć mieszkańców.

W ramach zadania wykonawca będzie musiał rozebrać istniejące nawierzchnie i ułożyć nowe. Pojawią się utwardzone alejki z kruszywa mineralnego oraz z płyt granitowych. Płyty nieodpłatnie zostaną przekazane przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Wyremontowane będą także murki oraz wejścia do istniejących tam schronów. Wykończone zostaną rolką z cegły klinkierowej, kolorystycznie dopasowaną do elewacji budynków. Ustawione zostaną ławki i kosze na śmieci. Uporządkowana będzie zieleń, a na całości założone trawniki. Na przeprowadzenie prac firma, która się ich podejmie będzie miała maksymalnie 70 dni kalendarzowych od momentu przekazania placu budowy.

W kolejnych etapach planowane jest ustawienie m.in. zręcznościowego zestawu zabawowego dla  starszych dzieci (drabinki, liny itp.) oraz urządzeń siłowni zewnętrznej.  Termin przeprowadzenia prac uzależniony jest od możliwości finansowych.+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia